Shipping PIEGĀDES LAIKS 1-2 DARBA DIENAS!!!!
Shipping Bezmaksas piegāde
Shipping Droši pirkt

Jūsu kosmētikas maciņā

31.03.2019

Zaļais dzīvesveids arī Tavā kosmētikas maciņā: kā izvairīties no videi kaitīgām sastāvdaļām kosmētikā. Domāt un dzīvot zaļi, tā vairs nav vien pāris cilvēku ambīcija. Aizvien vairāk cilvēku savā ikdienā izvēlas ieviest ekoloģisku un dabai draudzīgu dzīvesveidu, samazinot plastmasas atkritumus, ēdot veselīgāk un izmantojot ekoloģiskus līdzekļus mājsaimniecībā. Šādu dzīvesveidu iespējams ieviest arī skaistumkopšanas rutīnā, izvēloties pēc iespējas dabīgākus kosmētikas līdzekļus un to iepakojumus. Iepazīstinām jūs ar dažiem soļiem, kā padarīt savu kosmētikas maciņu dabai draudzīgāku.

 

Izšķiro savus skaistumkopšanas piederumus. Cik daudz jūs tiešām zināt par to, kas atrodams jūsu iemīļotāko kosmētikas produktu sastāvā? Atrodiet laiku papētīt to. Lasot produktu saturu, pievērsiet uzmanību un izvairieties no produktiem, kur redzat tādas sastāvdaļas, kā parabēns (parabens), Nātrija laurisulfāts (Sodium lauryl sulfate), polietilēns (Polyethylene), u.c. Šīs sastāvdaļas nodara lielu kaitējumu gan jūsu ķermenim, gan arī videi.

 

 Taču tas, ka produktam uz iepakojuma skaistiem burtiem nav norādīts “dabai draudzīgs” vēl nenozīmē, ka tas automātiski ir kaitīgs. Bieži vien arī šķietami ekoloģiskos kosmētikas līdzekļos sastāvs spēj būt mānīgs, tādēļ vienmēr iepazīstaties ar saturu paši un neiekrītiet reklāmas slazdos. Ir atrodamas arī neskaitāmas kosmētikas produktu datubāzes, kurās variet atrast informāciju par lielāko daļu populāro kosmētikas zīmolu saturu. Tirgū atrodami gan tādi zīmoli, kas  vārdu “eko” izmanto tikai, lai apmānītu neuzmanīgākos pircējus, gan tādi, kas varbūt lieki neafišē savu saturu, taču patiesībā ir ļoti ekoloģiski un dabai draudzīgi. Informācija slēpjas detaļās!

 

Kādus produktus izvēlēties? Ir radies uzskats, ka izvēlēties ekoloģisku kosmētiku nozīmē upurēt citus aspektus, kas varētu šķist muļķīgi, taču bieži vien ir svarīgi, tostarp patīkamu produkta smaržu, krāsu un gaumīgu iepakojumu. Taču mūsdienās tas vairs neatbilst patiesībai. Aizvien vairāk zaļi domājoši zīmoli mums pierāda, ka apvienot ekoloģisko ar skaisto ir iespējams. Atliek vien atrast sev piemērotāko un patīkamāko! Nebaidāties eksperimentēt, izmēģināt dažādus zīmolus, līdz atrodat savu īsto un vienīgo dabai draudzīgo alternatīvu.

 

Obligāti vērā būtu jāņem arī tas vai produkts tiek testēts uz dzīvniekiem. Ja uz iepakojuma ir atrodams oficiālie simboli (zaķītis, apzīmējums “vegan” un “cruelty free”) varat būt droši, ka šī produkta tapšanā nav cietuši dzīvnieki.

 

Plastmasa un mikroplastmasa. Skaistumkopšanas industrija ir viena no lielākajiem okeānu un jūru piesārņotājām visā pasaulē. Miljoniem vates ausu kociņu, menstruāciju produktu un iepakojumu katru dienu nokļūst okeānos, piesārņojot tos un radot milzīgus kaitējumus gan dzīvnieku valsts, gan dabas ietvaros. Neskaitāmi kosmētikas zīmoli šobrīd cenšas ierobežot plastmasas patēriņu savos produktos, aizstājot to ar reizēm neierastām, taču iedarbīgām alternatīvām. Sākot ar atkārtoti uzpildāmiem dezodoranta flakoniņiem, beidzot ar pārstrādājamiem iepakojumiem, izvēle ir patiešām iespaidīga. 
Viena no bīstamākajām kosmētikas produktu sastāvdaļām ir plastmasas mikrodaļiņas, kas atrodama neskaitāmu populāru zīmolu produktu sastāvā. Plastmasas mikrodaļiņas lielākoties atrodamas pīlinga produktos, piemēram, sejas un ķermeņa skrubjos, kā arī gliteros, zobu pastās, dušas želejās un daudz kur citur. Šis ir viens no bīstamākajiem un dabai kaitīgajiem plastmasas veidiem, kas nonāk dabā caur mūsu vannas istabu un virtuvju ūdens notekām.

 

Izvairīties no mikrodaļiņām variet gan cītīgāk izlasot produktu aprakstus, gan izmantojot veidtālruņu aplikācijas, kā, piemēram, Beat The Bead, kur noskenējot preces kodu, jums parādīsies informācija par to, vai konkrētā produkta sastāvā atrodamas šīs mikrodaļiņas.

 

Padomi:
- Samazini kosmētikas produktu skaitu mājās! Labāk daži ekoloģiski un labas kvalitātes produkti, nekā liels daudzums kaitīgu.
- Kosmētikas noņemšanai izmanto atkārti lietojamas lupatiņas, kas iegādājamas eko kosmētikas veikalos. Tās kalpos ilgāk un būs daudz patīkamākas par plastmasā iepakotajiem kokvilnas pikucīšiem!
- Vienmēr izlasi produkta sastāvdaļas, neļauj industrijai sevi apmuļķot.

Atslēgas vardi: #makemydayglam #makemydaylv